KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156123
nr 1215 6123
Emile Henry Tilmans
(1888-1960), Belgien
Oljemålning, "Paysage normand". Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 46x65 cm
Emile Henry Tilmans, belgisk bildkonstnär född 1888, död 1960.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 november 2018
kl 19:04:57
5/11 18:08:39
Emile Henry Tilmans
Läs mer om Emile Henry Tilmans